VarjuOrg

Linux / Windows – what’s the difference…

Office365 e-mail oma .EE domeeninimega läbi GoDaddy

K: Kui sul on olemas oma domeeninimi ja Office365 Home tellimus – kas saab kasutada oma ostetud domeeninime?
V: Rahvusvahelisi jah, kui need on registreeritud läbi GoDaddy domeeniregistri.

K: Aga mul on .ee domeeniregistris olev domeeninimi, kas ka seda saab siduda Office365 tellimusega?
V: Ei ja Jah. Ehk vaikimisi mitte, kuid väikese automaagilise peidetud vigurdamisega küll… Lisaks on võimalus peale enda, oma konto kaudu anda õigused kuni 4’le pereliikmele sama domeeninimega mailiaadressi loomiseks!

Üritan siinkohal välja tuua vajalikud sammud selleks, kuidas oma ostetud .ee domeeni siduda kõigepealt GoDaddy ja seejärel Office 365 Home tellimusega.

Eeldused:

1. Sul on tellitud/aktiivne oma .ee domeeninimi ja sa omad ligipääsu oma teenusepakkuja juures nimeserverite (NS) haldusele (mitte nimeserveri/DNS kirjete A/MX/TXT/… haldusele!)
2. Sul on olemas aktiivne Microsofti Office365 Home tellimus
3. Sul on olemas godaddy kliendikonto (kui ei ole, registreeri see ennem, kui jätkad järgnevaga!)

Kuidas aktiveerida oma domeeninimi Office365 teenuses e-mailiga?

– Seo oma domeen GoDaddy domeeniregistriga
Godaddy domeeniregistril/kliendialas on väga hästi peidetud featuur nimega “DNS management” kus siis saaks hallata domeeninime DNS kirjeid (A/MX/TXT/…). Sisuliselt on see samalaadne teenus nagu CloudFlare’i tasuta NS teenus. NB! Kuna GoDaddy ei toeta .ee domeenide registreerimist ega ka transferit, siis ei saa oma domeeni sinna otse üle viia!
1. Logi sisse GoDaddy kliendialasse
2. Liigu kohta: Kliendiala -> Menüü -> DNS -> Add DNS hosting (tegemist on siis hetkel veel tasuta teenusega)
3. “Domain Name field” väljale kirjuta oma .ee domeeninimi, mida sa soovid hallata DNS hostingu kaudu ja vajuta Next.
4. Peaks ette tulema aken, kus kirjeldatakse, millistele nimeserveritele (NS) sa pead oma domeeni suunama. Kopeeri endale need nimeserveri kirjed või jäta see aken lahti.
5. Võta lahti uus vaheaken veebisirvijas ja logi sisse oma domeeniteenuse pakkuja kliendialasse/halduspaneeli (kohta, kus saad hallata oma domeeninime nimeservereid (mitte siis nimeserveri DNS kirjeid))
PS. Kui sa ei tea, kuidas või mismoodi oma domeenil nimeservereid saab vahetada, küsi seda oma domeeninime teenusepakkuja klienditoelt!
6. Vaheta ära oma domeeni NS kirjed vastavalt punktis 4. kuvatule! Salvesta muudatused.
(Oota kuni 1h-2h (erandjuhtudel kuni 48h) – NS kirjete vahetamine võib tavaliselt aega võtta olenevalt teenusepakkujast kuni 1h (erandjuhtudel ka kauem))
7. Kui nimeserverid on vahetatud/uuendatud, saad punktis 2. mainitud menüü kaudu (Manage DNS) näha oma domeeni “DNS halduslehte”. Seal saad vajadusel uuendada/muuta/lisada/kustutada oma domeeni nimeserveri kirjeid. Kui sul domeeninimi www liiklus oli seotud kindla serveriga, siis vajadusel muuda ära domeeninime ja www kirja A/CNAME kirjed vastavusse olemasolevaga. Muid kirjeid ära kohe muuda!
NB! Kui sa ei tea, mis kirjeid tuleks sinna muuta/lisada, võta ühendust oma veebimajutusteenuse teenusepakkuja kasutajatoega!

Kui kõik ülalmainitud sammud on korrektselt läbi viidud, saad tulevikus hallata oma domeeninime tsoonifaili GoDaddy DNS-halduse teenuse kaudu!

– Seo oma domeeninimi Microsofti Office365 Home tasulise teenusega
Kuna Office365 võtab kuidagi ja haldab automaagiliselt GoDaddy domeeniteenusega seotud domeene, selleks tuli ära teha eelpool mainitud .EE domeeninime korral. GoDaddy DNS management all on juba eelnevalt loodud domeeni tsoonifaili vajalikud *domainconnect* kirjed!
1. Logi sisse oma Microsofti kontole ja liigu Outlooki äppi alla.
2. Outlooki äpis kliki teemanti märgile
3. Premium teenuste alt vali Personalized e-mail ja sisesta oma domeeninimi.
4. Kliki valikul, et sinu domeeninimi on juba GoDaddy halduses, peale mida hakkab Outlooki äpp seda kontrollima ja lisab teenuste alla.
NB! Kui saad veateatena kirja a’la et sinu domeeni ei halda GoDaddy, oota kuni 1h ja proovi seejärel uuesti. Vajadusel korda viimast soovitust. (Kuna GoDaddy all loodud tsoonifail ei pruugi rahvusvaheliselt DNS’is propageeruda 1:1 kiirelt, võib see võtta aega, ennem kui Microsofti teenuste all olevad teenused selle kätte saavad õigest kohast ja õigel kujul)
5. Liigu edasi vastavalt Outlooki äpis kuvatavatele juhistele, ehk kui Outlooki äpp tundis ära sinu domeeninime ja sai selle info korrektselt kätte GoDaddy nimeserveritelt, läheb aega ca 15-30 min. ennem, kui Outlook suudab vajalikud muudatused sinu kontol/domeenil sooritada. Kui vastav ajaraam on möödas, saad teemanti ikooni kaudu minna looma oma .ee domeenile endale mailiaadressi.
(6. Kuni 5 isikut, kes on sinuga koos sinu Office365 teenuse all, saavad teemanti ikooni kaudu samamoodi endale luua oma mailikonto aliased!)

Lisainfot:

GoDaddy – Add DNS hosting
Microsoft – Kasutaja DeepBlue viimane vastus
Microsoft – Get a personalized email address in Office 365

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *