VarjuOrg

Linux / Windows – what’s the difference…

Tarkvara- ja sisulitsentsid

MySQL

MySQL  andmebaasiserveritarkvara –  Enamasti kasutatud – lihtne hallata ja koodida.

Positiivne asjajuures, et see on levitatud vabavaralise litsentsi alusel – kuid on võimalik osta ka kommertslitsenssi. Kurjad keeled vahepeal levitasid kõlakaid, et MySQL’i kood ja rakendused muutuvad samuti ainult tasuliseks… – Õnneks on siiamaani9 aga ka lihtinimeste peale veel mõeldud.

Nokia + Ovi Maps

Sain õnnelikult Nokia N97 omanikuks – kus Nokia poolt siis nö. jagatud “preemiana” ka aastane “tasuta” kasutamisõigus ja litsenss nendele kaartidele. Tekkis aga koheselt ka kysimus, a mis peale aastat juhtub… – kas tuleb hakata ostma Nokialt kaarte..? Mis aga juhtus – Google saatis oma kaardid tasuta ringlusesse, mille peale ka  Nokia arvas et heakene küll – kaarte naguinii eriti ei osteta, lisame ka ringlusesse (loe: hakkame haipima) – miska toodi turule täitsa tasuta kasutattavad Nokia OVI kaardid.

Micro$oft ja haxx0rid

Microsoft on siiamaani üritanud olla No.1 tarkvaratootja üldse, valimatta selleks vahendeid – Miska kõva 95% toodangust on Shareware. Kuna M$ on suutnud enamus-vähemuse rahvastikust kurjaks ajada erinevate tegevusviisidega, on tekkinud ka nn. vastasrinne e. häkkerid, kes siiamaani üritavad M$ toodangu vigasi leida ja ära kasutada ja ka koodi rahvaga levitada. Näide: Eelmine OpSYS ennem Vistat kandis koodnimetust “Longhorn” – sattusin päris vaimustusse, kui esimese transformationpacki laadisin… Ei olnud kood küll kõige sujuvam, kuid Vistale andis silmad ette… Kuna M$ rahvas sattus paanikasse, tituleeriti poolik kood (mida oli ka nõks muudetud et Longhornist erineda) ümber Vistaks ja paisati massidesse… Minu nägemuse kohaselt kuulub Vista samasse kategooriasse Windows ME’ga – on üritatud disaini paremaks teha a kood on ikka mäda ja konarlik…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *